Trekingové a fitnes bicykle

TREKINGOVÉ A FITNES BICYKLE

Trekingové bicykle

Trekingové bicykle sú všestranné, rovnako dobre sa cítia na asfalte, ale aj na ľahkom teréne.

Ide o naozaj skutočných “turistov” medzi bicyklami. Konštrukčne aj jazdnými vlastnosťami predstavujú kompromis medzi cestnými a horskými bicyklami.

Typickými vlastnosťami sú kratší rázvor kolies, či inak tvarovaný rám, vďaka čomu je posed vzpriamený, jazda pohodlnejšia. Bohužiaľ aerodynamika v tomto prípade zaostáva. Ide o typ vhodný na turistickú cyklistku, na dlhšie a viacdňové výjazdy.

Pre koho je vhodný trekingový bicykel?

Ak ste človek, ktorý myslí ekologicky a chcete počas slnečných dní uprednostniť jazdu na bicykli pred horkom v aute v častých mestských zápchach, tak trekingový bicykel môže byť pre Vás tá správna voľba.

Trekingový bicykel je vhodný taktiež na výjazdy do mesta počas jarných a letných dní, kedy si chceme užiť vietor vo vlasoch a prezrieť si všetky kúty mesta. Je to teda ideálny spoločník na výjazdy do centra mesta alebo ľahké poľné terény.

Výber trekingového bicykla nie je až tak náročný, vzhľadom na menší počet konfigurácií biku.

Zväčša sa rozhodujeme na základe dizajnu a ceny. Je však vhodné prihliadať na viacero parametrov, ktoré sa líšia od spôsobu užívania.

Ak sme užívateľmi bicykla aj v daždivom počasí a chceme sa ušetriť od zablateného oblečenia, mali by sme pri výbere hľadať trekingový bicykel s integrovanými blatníkmi alebo si ich zaobstarať, ako doplnkovú výbavu.

Trekingový bike je proste univerzálom, ktorý vieme použiť prakticky všade na bežné presuny.

Ak sa rozhodujete medzi hardtailom alebo cestným bicyklom, nemusíte dlho váhať a zvoľte si s pomedzi širokej škály trekingových bicyklov od Mobility RM JET.

POTREBUJETE PORADIŤ ?

V našom Mobility RM JET sú profesionálne vyškolení predajcovia a servismani, ktorí Vám ochotne poradia, čo je pre Vás najlepšie. Spolu doladíte svoj výber k dokonalosti, aby každá jazda bola tá najlepšia.
Neváhajte sa na nás obrátiť!

TREKINGOVÉ ELEKTROBICYKLE
z nášho e-shopu

V našom e-shope Mobility RM JET máme širokú ponuku trekingových elektrobicyklov. Stačí si len vybrať.